TELEFONICZNE CENTRUM OBSŁUGI KLIENTA
800 101 101

(numer bezpłatny dla użytkowników telefonów stacjonarnych w Polsce)

+48 22 521 10 10

(numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych i dla użytkowników z zagranicy)

Szybko, mobilnie i ekologicznie – korzystaj z eNoty

26.10.2016

Już 16,5% użytkowników systemu viaTOLL korzysta z eNoty, czyli elektronicznego odpowiednika tradycyjnej, papierowej noty obciążeniowej dostępnej dla zarejestrowanych użytkowników viaAUTO zarówno dla umów w trybie przedpłaconym, jak i z odroczoną płatnością. 

Dlaczego warto korzystać z eNoty ?

  • Dostęp z dowolnego miejsca i o każdej porze, bez czekania na list i ryzyka jego niedostarczenia.
  • Powiadomienie o wystawionej eNocie wysyłane jest na podany przez użytkownika adres e-mail, a aktywowanie usługi jest równoznaczne ze wstrzymaniem otrzymywania not obciążeniowych w wersji drukowanej.
  • eNota pozwala zredukować ilość zużywanego papieru, a tym samym chronić środowisko naturalne.

Jak zacząć?

  • Aby móc korzystać z portalu eNota należy w Panelu Obsługi Klienta zaznaczyć pole wyboru eNota i podać poprawny adres e-mail. 
  • W pierwszym powiadomieniu o wystawionej eNocie zawarte również będą informacje o szczegółach logowania i link aktywacyjny, który umożliwi pierwsze logowanie i ustanowienie indywidualnego hasła do portalu eNota.

W związku z wieloma pytaniami przypominamy, że opłata elektroniczna jest daniną publiczną (art. 5 ust. 1 ustawy o finansach publicznych, Dz.U. 2009 Nr 157 poz. 1240) pobieraną przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, w związku z czym nie podlega ona ustawie o VAT. Nota obciążeniowa (także eNota) jest oficjalnym dokumentem księgowym i jak najbardziej może być uwzględniana w księgach firmy.

Więcej informacji znaleźć można w Przewodniku eNota oraz w Telefonicznym Centrum Obsługi Klienta dostępnym pod numerem 800 101 101 (numer bezpłatny dla użytkowników telefonów stacjonarnych w Polsce) lub +48 22 521 10 10 (numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych i dla użytkowników z zagranicy).