TELEFONICZNE CENTRUM OBSŁUGI KLIENTA
800 101 101

(numer bezpłatny dla użytkowników telefonów stacjonarnych w Polsce)

+48 22 521 10 10

(numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych i dla użytkowników z zagranicy)

Remont opolskiego odcinka A4

04.04.2017

Informujemy, że w dniu 4.04.2017 rozpoczyna się remont opolskiego odcinka autostrady A4 w kierunku Katowic od węzła "Opole Południe" do węzła "Krapkowice". Łącznie będzie wyremontowane około 16,4 km nawierzchni autostrady i jezdni na węźle "Krapkowice". Prace potrwają do połowy października, z wyłączeniem okresu wakacyjnego.

Remont autostrady obędzie się w dwóch etapach:

  1. etap 7,5 km (od Odry do węzła „Krapkowice” wraz z węzłem)
  2. etap 8,5 km (od węzła „Opole Południe” do Odry wraz z mostem).

Każdy z etapów potrwa od 5 do 6 tygodni.

W chwili zamknięcia łącznic południowych na węzłach "Opole Południe" i „Krapkowice” oraz węzła "Krapkowice" dla ruchu lokalnego (opolskiego) wyznaczone zostały objazdy drogą wojewódzką nr 409 przez Krapkowice oraz drogą krajową 45 (trasy przejazdów w załączonych grafikach).

Zakończenie remontu przewidywane jest w połowie października z przerwą wakacyjną. Jeżeli jednak pogoda pozwoli, wykonawca deklaruje, że prace mogą się zakończyć do połowy lipca, co pozwoli uniknąć kontynuacji robót po wakacjach.

GDDKiA w celu zminimalizowania uciążliwości zadba o dokładną informację dla użytkowników o warunkach ruchu, która będzie wyświetlana na trasie autostrady na znakach zmiennej treści oraz mobilnych urządzeniach informacyjnych. Wprowadzono dodatkowe oznakowanie o zalecanej tak zwanej „jeździe na suwak”, co powinno poprawić płynność ruchu na zwężeniu.

Więcej informacji o remoncie oraz tymczasowej organizacji ruchu znajduje się na stronie GDDKiA.