heavy-banner

logo

Ciężarowe

Aktualności

 • Uwaga! Planowana przerwa techniczna

  24.04.2014

  Informujemy, że w dniach 26/27 kwietnia 2014 r. w godz 22.00 – 4.00 planowana jest przerwa techniczna. W tym czasie będzie niedostępny Panel Obsługi Klienta, a w związku z tym niemożliwe będzie np. sprawdzenie stanu konta i jego doładowanie online, zarejestrowanie się poprzez stronę internetową, a także doładowanie konta w Miejscach Obsługi Klienta. Prosimy o sprawdzenie stanu konta przed rozpoczęciem przerwy technicznej i ewentualne uzupełnienie środków na koncie przedpłaconym. Przerwa techniczna nie ma wpływu na naliczanie opłat za przejazd, natomiast aktualizacja danych o transakcjach może nastąpić z opóźnieniem.

 • Długi weekend majowy z systemem viaTOLL

  24.04.2014

  W związku z długim weekendem majowym, który tradycyjnie jest okresem wzmożonego ruchu na polskich drogach, przypominamy zasady dotyczące wnoszenia opłat elektronicznych w systemie viaTOLL.

  System viaTOLL jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów oraz zespołów pojazdów o łącznej dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony, a w związku z tym obejmuje również kierowców samochodów osobowych w sytuacji, kiedy łączna dopuszczalna masa całkowita pojazdu i przyczepy (np. kempingowej, do przewozu łodzi, koni itp.) przekracza 3,5 tony. Oznacza to, że przed wjazdem na drogę płatną użytkownicy takich pojazdów powinni dokonać rejestracji w systemie i zainstalować urządzenie pokładowe viaBOX w pojeździe. O dokumentach koniecznych do rejestracji pojazdu można przeczytać na stronie viaTOLL w sekcji Obsługa Klienta.

 • Rozszerzenie systemu viaTOLL 2014 – projekt rozporządzenia

  23.04.2014

  Trwają prace nad projektem Rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającym rozporządzenie w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej. Projekt rozporządzenia przewiduje, że w 2014 roku do systemu viaTOLL przyłączonych zostanie 264 km dróg krajowych, w tym ok. 165 km autostrad, ok. 87 km dróg ekspresowych i ok. 12 km dróg krajowych innych klas. Planowana realizacja rozszerzenia ma odbyć się dwuetapowo.

 • Podróż z viaAUTO na święta i na co dzień

  14.04.2014

  Wszystkim osobom planującym świąteczną podróż lub często korzystającym z autostrad płatnych przypominamy o możliwości skorzystania z elektronicznego systemu poboru opłat, który działa na odcinku autostrady A2 Konin – Stryków oraz A4 Bielany Wrocławskie - Sośnica. Skorzystanie z tej metody płatności pozwala na szybki przejazd przez bramki bez zatrzymywania się, gdyż cały proces odbywa się automatycznie. Oznacza to, że zamiast czekać w kolejce na opłatę manualną użytkownicy mogą istotnie skrócić czas swojej podróży korzystając z pasów do poboru elektronicznego (oznaczonych napisem viaTOLL).

 • Adres korespondencyjny systemu viaTOLL

  03.04.2014

  Przypominamy, że wszelką korespondencję dotyczącą systemu viaTOLL (również noty, potwierdzenia sald itp.) należy kierować drogą pocztową na adres Telefonicznego Centrum Obsługi Klienta: Skrytka pocztowa 528, Poznań 9, 60-967 Poznań lub emailowo na adres info@viatoll.pl.

  Ponadto użytkownicy mogą kontaktować się z Telefonicznym Centrum Obsługi Klienta:

  • przez całą dobę telefonicznie (800 101 101 - numer bezpłatny dla użytkowników telefonów stacjonarnych w Polsce; +48 22 521 10 10 - numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych i dla użytkowników z zagranicy),
  • za pomocą faxu (+48 22 521 10 11).
Wydrukuj stronę Do góry