TELEFONICZNE CENTRUM OBSŁUGI KLIENTA
800 101 101

(numer bezpłatny dla użytkowników telefonów stacjonarnych w Polsce)

+48 22 521 10 10

(numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych i dla użytkowników z zagranicy)

Co to takiego?

  Kierowca pojazdu samochodowego lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ≤ 3,5 tony, który chciałby korzystać na autostradach zarządzanych przez GDDKiA, czyli A2 Konin – Stryków i A4 Bielany Wrocławskie – Sośnica, z systemu viaTOLL, musi wyposażyć swój pojazd w małe, elektroniczne urządzenie – jednostkę pokładową, zwaną viaAUTO. Jest to urządzenie, które przesyła zakodowane w nim informacje o pojeździe do przekaźników zainstalowanych na bramkach. Sygnał jest wysyłany podczas przejazdu przez bramkę poboru opłat, która jest zlokalizowana przy wjeździe i zjeździe z odcinków autostrad objętych systemem viaTOLL. Dzięki viaAUTO możliwe jest naliczanie w sposób elektroniczny należnej opłaty za przejazd autostradami zarządzanymi przez GDDKiA, czyli A2 Konin – Stryków i A4 Bielany Wrocławskie – Sośnica, zamiast dokonywania płatności manualnie na placach poboru opłat.

  Instalacja viaAUTO jest bardzo prosta - należy przykleić viaAUTO w górnej części przedniej szyby za lusterkiem wstecznym. W środku opakowania znajduje się także szczegółowa instrukcja, która opisuje proces instalacji urządzenia oraz zawiera dodatkowe informacje na temat działania viaAUTO. Urządzenie pokładowe korzysta z baterii i dlatego nie wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego w pojeździe. Więcej informacji dotyczących instalacji i działania viaAUTO znajduje się w dołączonej instrukcji.

  Poniżej znajduje się zdjęcie viaAUTO i zdjęcie logo systemu viaTOLL:

  viabox

  viatag

  Urządzenie viaAUTO jest zgodne z wszelkimi wymaganiami oraz przepisami wynikającymi z dyrektyw europejskich. Poniżej znajduje się „Deklaracja zgodności”.

  beztytuu

   

  Tłumaczenie przysięgłe deklaracji zgodności:

  TS_3203_viaauto